fałszywe zegarki Omega

Dzięki niebiesko-szarym odcieniom kontrastującym z ciepłym odcieniem złota Sedna, najnowsza wersja zegarka Omega Seamaster Diver 300M Chronograph 44 mm oferuje uderzający wygląd, uzyskany dzięki połączeniu tytanu, tantalu i zastrzeżonego stopu różowego złota Omegi.

Tytan klasy 2 jest uzupełniony złotem Sedna, używanym w pierścieniu lunety z laserowo ablowaną skalą do nurkowania, koronami, przyciskami chronografu i środkowymi ogniwami bransoletki oraz tantalem, znajdującym się na podstawie lunety i wewnętrznej części część ogniw bransoletki.

Stopy tytanu są lekkie, niezwykle odporne na korozję, biochemicznie obojętne i wytrzymują ekstremalne temperatury. Tytan Grade 2 jest w rzeczywistości obrabiany cieplnie, co oznacza, że ​​zyskuje dodatkową wytrzymałość w procesie obróbki cieplnej, dzięki czemu jest idealny do ruchomych części w trudnych warunkach.
Rzadszy niż złoto, twardszy niż stal i wysoce odporny na korozję, tantal jest alternatywą dla platyny ze względu na swoją bezwładność. Dzięki dużej gęstości jest wyjątkowo odporny na kwasy. Z drugiej strony praca z nim jest szczególnie trudna.

Złoto sedna jest stopem zawierającym złoto (co najmniej 75%), kolor miedzi i pallad zapewniający stabilność. Rezultatem jest wyjątkowy czerwonawy odcień, który jest ciepły i wyjątkowo długotrwały. Unikalne 18-karatowe złoto zawdzięcza swoją nazwę Sednie, orbitującej planecie karłowatej opisywanej jako jedna z najbardziej czerwonych w Układzie Słonecznym.
Trzy metale użyte w kopercie i bransolecie są fałszywe zegarki Omega dopasowane do polerowanej niebieskiej tarczy ceramicznej [ZrO2] z grawerowanymi laserowo falami, okienkiem daty na godzinie 6 i pierścieniami subtarczowymi z akcentami ze złota Sedna. Z boku koperty znajduje się złota blaszka Sedna z wygrawerowanym indywidualnym numerem zegarka.
Ozdobiony grawerowanym laserowo i lakierowanym na biało konikiem morskim Omega, szafirowy kryształ dekielki ujawnia Co-Axial Master Chronometer Calibre 9900, certyfikowany przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS). Ten samozwijający się chronograf z mechanizmem koła kolumnowego i wychwytem Co-Axial osiąga 28800 wibracji na godzinę i zapewnia rezerwę chodu na poziomie 60 godzin.